Wdrażanie systemów zarządzania

  • Systemy zarządzania jakością – ISO 9001

ISO 9001 to międzynarodowy system zarządzania jakością, który może wdrożyć każda organizacja, niezależnie od rodzaju działalności oraz wielkości. Na wdrożenie ISO 9001 najczęściej decydują się przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy świadczące usługi, jak i jednostki budżetowe. Aby uzyskać certyfikat ISO 9001 najpierw konieczne jest wdrożenie systemu zarządzania jakością, który będzie zgodny z ISO 9001, a następnie przejście przez proces certyfikacji i uzyskanie pozytywnego wyniku.

Posiadanie certyfikatu ISO 9001 ma wiele zalet, między innymi usprawnia procesy zachodzące wewnątrz przedsiębiorstwa oraz wzbudza większe zaufanie wśród klientów.

Skontaktuj się z nami, żeby:

  • przygotować przedsiębiorstwo do auditu certyfikującego
  • opracować dokumentację oraz wewnętrzne procesy i procedury
  • uzyskać pomoc w interpretacji wymagań normy lub standardu obowiązującego w Twojej branży
  • przeszkolić pracowników firmy i kadrę zarządzającą.

 

  • Systemy zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym – IATF 16949

IATF 16949, to najbardziej popularny na świecie system zarządzania jakością w branży motoryzacyjnej. IATF 16949 może zostać zastosowana przez wszystkie przedsiębiorstwa działające w przemyśle motoryzacyjnym (produkujące lub dostarczające usługi). Większość producentów samochodów i importerów wymaga dziś od dostawców certyfikacji wyrobów i usług zgodnych z IATF 16949. Przedsiębiorstwo posiadające certyfikat IATF 16949 spełnia najwyższe międzynarodowe standardy jakościowe i ma większe możliwości rozwoju na globalnym rynku motoryzacyjnym.

Nasze usługi mają na celu przygotować firmę do uzyskania pozytywnej certyfikacji. Pomagamy w tworzeniu dokumentacji, wspieramy klienta na każdym etapie wdrożenia, a także pomagamy w utrzymaniu systemu zarządzania jakością.

 

  • Systemy zarządzania środowiskowego – ISO 14001

ISO 14001, to system zarządzania środowiskowego oparty na systemie zarządzania jakością ISO 9001. Głównym założeniem normy ISO 14001 jest wspieranie ochrony środowiska oraz zapobieganie zanieczyszczeniom. Norma ta może zostać wdrożona przez każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, czy charakteru działalności. W celu uzyskania certyfikatu należy wdrożyć system zarządzania środowiskowego, a następnie przystąpić do procesu certyfikacji.

Podczas wdrożenia kompleksowo pomagamy w opracowaniu odpowiedniego planu działania, w przygotowaniu dokumentacji, a także przeprowadzamy szkolenia. Jesteśmy wsparciem przed auditem certyfikującym, który ma za cel wykazanie zgodności z normą oraz uzyskanie przez przedsiębiorstwo certyfikatu ISO 1400.

 

  • Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – ISO 45001, PN-N-/OHSAS 18001

W 2018 roku jako standard zastępujący PN-N-/OHSAS 18001 została zatwierdzona norma ISO 45001:2018. Określa ona nowe wymagania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Od marca 2021 roku ISO 45001 zastąpi OHSAS 18001.

System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy PN-N-/OHSAS 18001 polecany jest do wdrożenia szczególnie w firmach, w których dąży się do minimalizacji ryzyka związanego z niebezpieczeństwem w miejscu pracy. Posiadanie Certyfikatu PN-N-/OHSAS 18001 zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników firmy, a także pozytywnie kształtuje wizerunek na zewnątrz. Monitorowanie ewentualnych zagrożeń pozwala minimalizować zagrożenia wypadków w miejscu pracy w całej firmie.

W czasie wdrożenia pomagamy określić cele w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, w ich realizacji i kompleksowo przygotowujemy do auditu certyfikującego.

 

  • Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji – ISO 27001

ISO 27000, to międzynarodowa norma dotycząca systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Wdrożenie ISO 27001 polecane jest głównie firmom, które gromadzą dane osobowe klientów, m. in. handlowym, usługowym, placówkom medycznym, instytucjom finansowym, czy szkoleniowym. Celem powyższej normy jest ustalenie zasad gromadzenia i przechowywania informacji. W dzisiejszych czasach temat bezpieczeństwa informacji jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Zarządzanie bezpieczeństwem informacji jest mocno związane z tematem RODO i następstwami, jakie niesie obowiązująca od 25 maja 2018 roku ustawa o ochronie danych osobowych.

Naszym celem jest pełne wdrożenie normy ISO 27001 i przygotowanie do auditu certyfikującego. Pomagamy w opracowaniu polityki bezpieczeństwa informacji, instrukcji zarządzania informacją, czy sposobu przepływu informacji w przedsiębiorstwie między różnymi systemami oraz przeprowadzamy szkolenia dla pracowników.